Jumalanpalvelukset

JYVÄSKYLÄ

Kristuksen Ylösnousemuksen kirkko, Rajakatu 39, 40200 Jyväskylä

Säännölliset jumalanpalvelukset; keskiviikkoisin klo 18 ehtoopalvelus, lauantaisin klo 18 vigilia ja sunnuntaisin klo 10 liturgia.

La 25.8. klo 18 vigilia

Su 26.8. klo 10 liturgia

Ke 29.8. klo 18 ehtoopalvelus

La 1.9. klo 9 liturgia ja vedenpyhitys, kirkkovuoden alku; klo 18 vigilia

Su 2.9. klo 10 liturgia

Ke 5.9. klo 18 ehtoopalvelus

La 8.9. klo 18 vigilia

Su 9.9. klo 10 liturgia

Ke 12.9.klo 18 ehtoopalvelus

La 15.9. klo 18 vigilia

Su 16.9. klo 10 liturgia

Ke 19.9. klo 18 ehtoopalvelus, monikielinen

La 22.9. klo 18 vigilia, monikielinen

Su 23.9. klo 10 liturgia, monikielinen

Ke 26.9. klo 18 ehtoopalvelus

La 29.9. klo 18 vigilia

Su 30.9. klo 10 liturgia ja klo 18
vigilia

Ke 3.10. klo 18 ehtoopalvelus

La 6.10. klo 18 vigilia

Su 7.10. klo 10 liturgia

Ke 10.10. klo 18 ehtoopalvelus

La 13.10. klo 18 vigilia

Su 14.10. klo 10 liturgia, radiointi

Ke 17.10. klo 18 ehtoopalvelus,
monikielinen

Pe 19.10. klo 18 parastaasi

La 20.10. klo 18 vigilia, monikielinen

Su 21.10. klo 10 liturgia, monikielinen,
piispa Arseni

Ke 24.10. klo 18 ehtoopalvelus

La 27.10. klo 18 vigilia

Su 28.10. klo 10 liturgia

Ke 31.10. klo 18 ehtoopalvelus

Pe 2.11. klo 18 vigilia

La 3.11. klo 9.30 litania Karjalaan
jääneiden paadella ja klo 10 liturgia,
Karjalan valistajien juhla

La 3.11. klo 18 vigilia

Su 4.11. klo 10 liturgia

Ke 7.11. klo 18 ehtoopalvelus

La 10.11. klo 18 vigilia

Su 11.11. klo 10 liturgia

Ke 14.11. klo 18 ehtoopalvelus,
monikielinen

La 17.11. klo 18 vigilia, monikielinen

Su 18.11. klo 10 liturgia, monikielinen

 

SAARIJÄRVI

Pt. Arseni  Konevitsalaisen tsasouna, Matosalmentie 1, 43100 Saarijärvi

La 29.9.klo 9 liturgia

La 20.10. klo 9 liturgia, Dimitrin
lauantai

 

VIITASAARI

Kristuksen kirkastumisen tsasouna, Kirkkotie 12, 44500 Viitasaari

Su 9.9. klo 10 liturgia

La 6.10. klo 9 liturgia

La 10.11. klo 9 liturgia

 

ÄÄNEKOSKI

Jumalansynnyttäjän kuolonuneennukkumisen tsasouna, Palokuja 2, 44100 Äänekoski

La 15.9. klo 9 liturgia

La 13.10. klo 9 liturgia

La 17.11. klo 9 liturgia

 

KARSTULA

Jumalansynnyttäjän syntymän tsasouna, Tsasounantie 1, 43500 Karstula

Pe 7.9. klo 18 vigilia

La 8.9. klo 9 vedenpyhitys ja liturgia,
Jumalansynnyttäjän syntymä,
temppelin juhla

Su 11.11. klo 10 liturgia

 

SUOLAHTI

Ylienkeli Mikaelin tsasouna, Harjusenkatu 41, 44200 Suolahti

Ma 1.10. klo 9 liturgia, Jumalansynnyttäjän
suojelus

La 27.10. klo 9 liturgia

Ke 7.11. klo 17 ehtoopalvelus

To 8.11. klo 9 vedenpyhitys ja liturgia,
ylienkeli Mikael

 

LIEVESTUORE

P. Nikolaoksen tsasouna, Mäkikalliontie 11, 41400 Lievestuore

La 25.8. klo 9 liturgia

La 22.9. klo 9 liturgia

 

UURAINEN

Pyhäkankaan leirikeskuksen p. Ristin kappeli, Pölykankaantie 279

To 13.9. klo 18 vigilia

Pe 14.9. klo 9 vedenpyhitys ja liturgia,
temppelin juhla

 

KEURUU

Evl. seurakuntasali, Kippavuorentie 11, 42700 Keuruu

Su 18.11. klo 9 liturgia

Haapamäen kirkko, Riihontie 16, Haapamäki

Su 23.9. klo 9 liturgia

 

MUURAME

Evl. seurakunnan hautausmaan kappeli, Kappelintie 4

Su 28.10. klo 10 liturgia

 

LAUKAA

Viertola, Saravedentie 3

Su 4.11. klo 10 liturgia

 

PIHTIPUDAS

Evl. seurakuntakeskus Sallila

Ei palveluksia tässä jaksossa.

 

 

 

 

 

Tulostettava sivu